Badania te pozwolą upewnić się, że woda ze studni, nie będzie zagrażała naszemu sprzętowi AGD na skutek zbyt wysokiej twardości, wykluczyć w niej obecność bakterii chorobotwórczych oraz zbadać czy jej skład chemiczny nie stanowi zagrożenia dla zdrowia osób z niej korzystających.
Dbamy o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego proponujemy innowacyjne podejście do analizy jakości wody, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Wykonujemy badania na terenie całej Polski z dojazdem do klientów lub umożliwiamy w łatwy sposób samodzielny pobór próbek.
Oferujemy:
- Badania mikrobiologiczne: mające wykluczyć w wodzie obecność bakterii chorobotwórczych oraz określić ogólną liczbę drobnoustrojów.
- Badania fizykochemiczne: określające stężenia substancji chemicznych zawartych w wodzie oraz jej właściwości fizyczne.
- Badania organoleptyczne: określające walory wody mierzalne ludzkimi zmysłami, takie jak jej barwa, zapach i smak.
Jak zrobić badanie wody w 4 krokach?
- Skontaktuj się z nami, aby dostosować badania do Twoich potrzeb
- Zaakceptuj ofertę
- Pobierzemy próbki i przeprowadzimy badanie
- Wynik badania otrzymasz elektronicznie
Obszar naszej działalności.
Badania wody mogą pomóc określić przyczynę takich problemów jak: pozostawianie przez wodę osadu i nalotów na armaturze i naczyniach, osłabionego działania środków czyszczących. Posiadamy szeroki zakres akredytacji oraz aktualne zatwierdzenie Głównego Ispektoriatu Sanitarnego (Sanepid).
Nasi próbkobiorcy działają na terenie całej Polski, dojeźdzamy do klientów w dowolnej miejscowości w kraju!
Badanie wody ze studni głębinowej
Studnie kopane zawdzięczają swoją popularność niskim kosztem instalacji i prostotą wykonania. Z rozwiązaniem tym wiążą się też niestety i pewne niedogodności. Płytkie warstwy wodonośne, z których czerpią studnie kopane, są potencjalnie narażone na przenikanie do nich zanieczyszczeń z nawozów, nieszczelnych szamb oraz innych zanieczyszczeń przenikających w głąb ziemi.
W związku z tym korzystanie z wody ze studni kopanej do celów konsumpcyjnych najczęściej wymaga uprzedniego uzdatniania oraz dezynfekcji. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na przebadanie tej wody pod kątem skażenia mikrobiologicznego oraz stężenia szkodliwych substancji rozpuszczalnych w wodzie jak np. azotanów.
Przed wykorzystaniem wody ze studni głębinowej powinniśmy zbadać jej twardość oraz zawartość żelaza i manganu w celu ustalenia jej przydatności do wykorzystania w gospodarstwie domowym. Zaleca się, aby w trakcie eksploatacji studni głębinowej, dokonywać raz do roku analizy wody w celu upewnienia się, że nie doszło do podsiąknięcia zanieczyszczeń z wód podskórnych, lub do zakażenia mikrobiologicznego studni. Badania takie powinniśmy wykonywać też, za każdym razem gdy, doszło do zdarzeń, które potencjalnie mogły skutkować skażeniem studni, jak np.
- zalania terenu, na którym jest ona położona,
- konieczność wejścia osoby do jej wnętrza,
- studnia nie była od dłuższego czasu wykorzystywana.
Jeżeli szukasz pomocy i chcesz wykonać badania laboratoryjne wody ze studni skontaktuj się z nami! Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego! Nasi Eksperci skontaktują się z Państwem i przeprowadzą przez całych proces.