Hamilton przejął Spółkę w Polsce

Grupa J.S. Hamilton podpisała umowę transakcji dotyczącą nabycia większościowego pakietu udziałów w polskim podmiocie UO – Technologia Sp. z o.o. z siedzibą w Słomczynie.

 

Intencją Hamiltona jest stworzenie na bazie połączonych biznesów „Centrum Kompetencji Pestycydowych”, gdzie funkcje laboratoryjne, handlowo – marketingowe oraz inne związane z tą działalnością biznesową zostaną scentralizowane i będą zarządzane wspólnie pod nazwą „Hamilton UO Technologia”.

 

UO – Technologia to nowoczesne laboratorium z wysoko wykwalifikowanym personelem, dysponujące wysokiej klasy sprzętem laboratoryjnym, zapewniające najwyższe standardy otrzymywanych wyników badań. Firma specjalizuje się w badaniach pozostałości pestycydów w owocach i warzywach.

 

Hamilton oferuje swoim Klientom szeroki wachlarz usług laboratoryjnych, kontrolnych oraz certyfikacyjnych, będąc przykładem organizacji łączącej w sposób kompleksowy szerokie spektrum badań analitycznych prowadzonych we własnych laboratoriach z usługami rzeczoznawczo-kontrolnymi i certyfikacją.

 

– Świat wokół nas nieustannie się zmienia, dlatego jeśli chcemy rozwijać się jako firma, musimy aktywnie uczestniczyć w tych zmianach, rozumieć panujące oraz zbliżające się trendy i zapotrzebowanie rynkowe. Stąd też decyzja o przejęciu pakietu większościowego w Spółce UO-Technologia. Jest to jeden z liderów rynku badań pozostałości pestycydów, a te badania, w dobie szczególnego zainteresowania konsumentów zdrową żywnością, zyskują na znaczeniu – mówi Artur Waśkiewicz, wiceprezes Zarządu J.S Hamilton.

 

Hamilton, ze względu na swoją pozycję rynkową w Polsce oraz sieć placówek w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, to idealny partner do rozwoju zbudowanego przez nas laboratorium – dodał Adam Jeznach, jeden z założycieli i udziałowców Spółki UO – Technologia.

 

Umowa nabycia udziałów weszła w życie z dniem 08.03.2019.